Mesaj gönder
products

Doğal Gaz Reformu Yapan SMR Hidrojen Tesisi ile Hidrojen Üretimi

Temel bilgi
Menşe yeri: Çin
Marka adı: Ally Hi-Tech
Model numarası: SMR
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: denize uygun paket
Detay Bilgi
Kaynak: NG ürün: Hidrojen
süreç: Doğal Gaz Reformu (SMR) Kapasite: 50 ° 50,000Nm3 / saat
özellik: Kompakt Operasyon: Dürüst
Vurgulamak:

hidrojen üretim ünitesi

,

hidrojen üretim tesisi


Ürün Açıklaması

SMR Hidrojen Tesisi, Doğal Gaz Reformuyla Hidrojen Üretimi
 

Natural Gas Reforming (or Steam Mehtane Reforming) is a chemical reaction used to generate syngas (H2 and CO) from hydrocarbons such as natural gas. Doğal Gaz Reformu (veya Buhar Mehtan Reformu), doğal gaz gibi hidrokarbonlardan sentez gazı (H2 ve CO) üretmek için kullanılan kimyasal bir reaksiyondur. This is completed in a reformer which reacts methane with steam at high temperature and pressure along with nickel catalyst. Bu, metanı buharla yüksek sıcaklık ve basınçta nikel katalizörü ile reaksiyona sokan bir reformerde tamamlanır. Steam methane reformer is extensively used in industry to produce hydrogen. Buhar metan reformeri endüstride hidrojen üretmek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

 
Verim
 
SMR Hydrogen Plant Stable Operation Easy Maintenance Economical
 
süreç
 

A pretreatment system consists of compression and desulphurization (ie sulfur removal) and decarbonization ( ie CO2 removal), which is used to recover the methane in the biogas. Bir ön arıtma sistemi, biyogazdaki metanın geri kazanılması için kullanılan sıkıştırma ve desülfürizasyon (yani sülfür giderme) ve dekarbonizasyondan (yani CO2 giderimi) oluşur. A primary desulphurization unit is applied to remove the sulfur. Sülfürü uzaklaştırmak için birincil kükürt giderme ünitesi uygulanır. Then, a set of the compressor (s) is employed to boost the biogas to a pressure which is desirable for the downstream decarbonization unit. Daha sonra biyogazı, akış aşağı dekarbonizasyon ünitesi için arzu edilen bir basınca yükseltmek için bir dizi kompresör (ler) kullanılır. Before the biogas enters into the decarbonization unit, a secondary desulphurization unit is used to further reduce the sulfur. Biyogaz dekarbonizasyon birimine girmeden önce, kükürdü daha da azaltmak için ikincil bir desülfürizasyon birimi kullanılır.

 

BIOMETHANE olarak adlandırılan karbondan arındırılmış gaz, biyometanın hidrojenden (H) oluşan sentez gaza dönüştüğü bir reform sistemine girer.2) ve karbon dioksit (CO2) ve karbon monoksit (CO) ve metan (CH4) ve benzeri..

 

A PSA unit is deployed to separate hydrogen from syngas. Hidrojeni sentez gazından ayırmak için bir PSA ünitesi yerleştirilir. The off-gas of the PSA is recovered as the fuel for the reforming system, as the off-gas entrains significant methane. PSA çıkış gazı, reform sistemi için yakıt olarak geri kazanılır, çünkü çıkış gazı önemli metan içeri girer.

 
Referans
 
Doğal Gaz Reformu Yapan SMR Hidrojen Tesisi ile Hidrojen Üretimi 1

İletişim bilgileri
Rachael

Telefon numarası : +8617345099892

Naber : +8613668204078