Mesaj gönder
products

Yüksek Saflıkta Basınç Salınımı Adsorpsiyon Teknolojisi PSA Hidrojen Tesisi

Temel bilgi
Menşe yeri: Çin
Marka adı: Ally Hi-Tech
Model numarası: PSA
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: denize uygun paket
Detay Bilgi
Kapasite: 1.000 ~ 100,000Nm3 / saat Saflık: ~% 99.9995% 95 (h / h)
Basınç: 0.4 ~ 3.5 MPa (G) Sıcaklık: ortam
teknoloji: PSA Operasyon: Kararlı
Vurgulamak:

hidrojen geri kazanım ünitesi

,

hidrojen üretim ünitesi


Ürün Açıklaması

PSA Hidrojen Tesisi Basınçlı Salıncak Adsorpsiyon Teknolojisi Yüksek Saflıkta

 

In the production process of coking, iron making and steelmaking, iron and steel enterprises produce a large amount of gas by-products, among which H2 is high in content, which is a commonly used gas fuel and also an important secondary energy source. Koklaştırma, demir üretimi ve çelik üretiminin üretim sürecinde, demir ve çelik işletmeleri, H2'nin içeriği yüksek olan, yaygın olarak kullanılan bir gaz yakıtı ve aynı zamanda önemli bir ikincil enerji kaynağı olan büyük miktarda gaz yan ürünü üretir. Making full use of the by-product gas of iron and steel enterprises can not only save a lot of fuel, but also extract clean fuel from it, eliminate a large amount of gas discharge, and greatly improve and protect the environment. Demir ve çelik işletmelerinin yan ürün gazından tam olarak yararlanmak sadece çok fazla yakıt tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ondan temiz yakıt çıkarır, büyük miktarda gaz deşarjını ortadan kaldırır ve çevreyi büyük ölçüde iyileştirir ve korur. The product hydrogen with a purity of 99.9-99.999% can be obtained by the mature pressure swing adsorption technology. Saflığı% 99.9-99.999 olan ürün hidrojeni, olgun basınçlı salınım adsorpsiyon teknolojisi ile elde edilebilir.

 

Süreç açıklaması

 

Pressure swing adsorption (PSA) is a physical adsorption process. Basınç salınım adsorpsiyonu (PSA) fiziksel bir adsorpsiyon işlemidir. It is a process of gas separation with different adsorption capacities of different gas components on the adsorbent. Adsorban üzerindeki farklı gaz bileşenlerinin farklı adsorpsiyon kapasiteleri ile gaz ayırma işlemidir. At the same time, the process of gas purification and adsorbent regeneration is based on the relationship between the adsorption capacity of the same gas on the adsorbent and the partial pressure of the gas. Aynı zamanda, gaz saflaştırma ve adsorban rejenerasyonu süreci, aynı gazın adsorban üzerindeki adsorpsiyon kapasitesi ile gazın kısmi basıncı arasındaki ilişkiye dayanır.

 

Uygulama

 

Su gazından ve yarı su gazından hidrojen saflaştırması
Vites gazından hidrojen saflaştırması
Metanol kraking ve amonyak kraking piroliz gazlarından hidrojen saflaştırma
Stirenin çıkış gazından hidrojen saflaştırılması, rafineri reforme edilmiş gaz, rafineri kuru gaz, sentetik amonyak veya metanolün temizleme gazları, kok fırını gazı.
Diğer hidrojen zengini gaz kaynaklarından hidrojen saflaştırma

 

Referans

 

Yüksek Saflıkta Basınç Salınımı Adsorpsiyon Teknolojisi PSA Hidrojen Tesisi 0

İletişim bilgileri
Rachael

Telefon numarası : +8617345099892

Naber : +8613668204078